NajlepszyAntywirus.pl
Ranking najlepszych programów antywirusowych

Recenzja Trend Micro (2024): opinie i testy

Analiza i ranking To jeden z najbardziej znanych na rynku antywirusów, który chroni urządzenia od ponad 36 lat. Jednak czy produkty Trend Micro to gwarancja bezpieczeństwa? Jakie funkcje oferuje ten AV, czy dobrze działa w czasach zaawansowanych zagrożeń, jak wypada w testach ekspertów?

Szybka ocena: antywirus Trend Micro

Trend Micro

⭐ Ocena: 4.71 ★★★★★
🆓 Wersja darmowa: NIE
✅ Darmowy test: 30 dni
🖥️ Systemy: Windows, macOS, Android, iOS

Zobacz ofertę Trend Micro ➙

Program Trend Micro – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Trend Micro to firma założona w USA, z siedzibą w Japonii, wyspecjalizowana w produkcji i dostawie narzędzi poprawiających bezpieczeństwo firm i prywatnych osób w cyfrowym świecie. Jest dobrze znana w branży, działa na rynku od 1988 roku, sama deklaruje, że jej platforma chroni ponad 500 tys. organizacji i 250 mln indywidualnych użytkowników.

Trend Micro to dobre zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem, możesz też liczyć na kilka dodatkowych funkcji przydatnych w codziennym przeglądania sieci.

Jak przystało na nowoczesny antywirus, zabezpieczysz nim każdą popularną platformę, czyli komputery stacjonarne, laptopy, smartfony i tablety z Windows, macOS, Android, iOS i Chromebook.

Masz do wyboru 3 płatne plany:

Różnią się ilością urządzeń, na których je zainstalujesz, funkcjonalnościami oraz oczywiście ceną. Co ważne, Trend Micro możesz też przetestować bezpłatnie (producent oferuje użytkownikom zwrot pieniedzy w ciągu 30 dni).

Dodam, że firma Trend Micro oferuje bezpłatne narzędzia do diagnostyki i usuwania złośliwego oprogramowania, to m.in. HouseCall, skaner wirusów online oraz narzędzia do usuwania infekcji programami wymuszającymi okup (ransomware).

Spójrzmy na dostępne plany Trend Micro.

Porównanie rozwiązań Trend Micro

Trend Micro Maximum Security

Zapewnia zabezpieczenia dla 3, 5 lub 10 urządzeń z systemami Windows, Mac, Android, iOS oraz Chromebook przed różnymi zagrożeniami czyhającymi w internecie (m.in. ransomware, oszukańczymi wiadomościami e-mail, zagrożeniem dla prywatności w serwisach społecznościowych).

Wśród funkcji Maximum Security znajdziesz:

Trend Micro Maximum Security

Program jest bardzo łatwy w instalacji, a interfejs intuicyjny — nie musisz mieć doświadczenie, żeby sprawnie z niego korzystać.

Możesz wybrać różnego rodzaju skanowanie: szybkie, pełne i niestandardowe lub je zaplanujesz (Trend Micro ma inteligentny harmonogram, który dostosowuje skanowanie do tego, jak jest wykorzystywany komputer). Przed skanowaniem wybierzesz dysk lokalny, folder lub konkretne pliki, które prześwietli AV.

Trend Micro Internet Security

To plan dla użytkowników komputerów z systemem Windows określany przez producenta jako zaawansowana ochrona online. Obejmuje zabezpieczenia dla 1-3 urządzeń, przed m.in. ransomware, oszukańczymi wiadomościami e-mail oraz dostęp do Trend Micro Pay Guard. Ma też kontrolę rodzicielską i zabezpieczenia prywatności w serwisach społecznościowych.

Czym Internet Security różni się od Maximum Security? Nie użyjesz go na urządzeniach z macOS i iOS. Nie jest przeznaczony dla urządzeń smartfonów i tabletów.

Trend Micro Antivirus+ Security

Najtańszy plan dla 1-3 urządzeń z Windows. Zawiera podstawowe zabezpieczenia, w tym przed programami szantażującymi, jednak to nadal dobry wybór jeżeli chcesz bezpieczeństwa dla swojego komputera lub laptopa.

Od Internet Security i Maximum Security różni się brakiem modułów kontroli rodzicielskiej, ochrony prywatności w serwisach społecznościowych oraz opcją naprawy i optymalizacji systemu. Nie zainstalujesz go na smartfonie.

Antyvirus dla komputerów Mac

Program antywirusowy dla Maca to Maximum Security, czyli najbardziej zaawansowana propozycja Trend Micro. Możesz też zdecydować się na antywirusa przeznaczonego tylko na komputer Apple — jest tańszy, ale tylko na jedno urządzenie oraz ma ograniczone funkcje (nie znajdziesz w nim opcji PayGuard, naprawy i optymalizacji systemu oraz ochrony podczas korzystania z mediów społecznościowych).

Mobile Security iOS i Android

Trend Micro w Play Store

Rozbudowane bezpieczeństwo smartfonów i tabletów zapewnia Maximum Security. Innym rozwiązaniem jest Mobile Security dla systemu Android i Mobile Security dla systemu iOS. To aplikacje, które powstrzymują zagrożenia, automatycznie blokują potencjalnie niebezpieczne witryny, pomagają unikać niebezpiecznych sieci Wi-Fi oraz poprawiają wydajność telefonów (w przypadku wersji na Android).

Producent zastosował chmurową usługę Smart Protection Network oraz technologię oceny reputacji aplikacji, które możesz pobrać na smartfona.

Program antywirusowy Trend Micro – oferta, zasady i czy warto skorzystać

Trend Micro – cena subskrypcji

Ile trzeba zapłacić za ochronę do Trend Micro? Oto aktualny cennik:

Pamiętaj, że to cena za pierwszy okres korzystania z antywirusa od Trend Micro. Odnowienie subskrypcji odbędzie się po nowej, obowiązującej w przyszłości cenie.

Za antywirusa od Trend Micro zapłacisz przez PayPal lub kartą płatniczą/kredytową.

Zobacz: Kody Rabatowe Trend Micro

Trend Micro – testy jakości

Wyniki badań niezależnych ekspertów to znakomite źródło wiedzy o realnej jakości antywirusów. Eksperci bombardują komputery lub smartfony złośliwym oprogramowaniem i sprawdzają, jak AV radzą sobie z różnymi zagrożeniami czającymi się w cyfrowym świecie. Oceniają też czy zaawansowana ochrona wpływa na wydajność komputera.

Aby sprawdzić rzeczywisty potencjał produktów Trend Micro, spójrzmy na wyniki badań najbardziej cenionych laboratoriów, czyli AV-Comparatives i AV Test.

Wyniki Trend Micro w AV-Comparatives

Najpierw sprawdźmy podsumowanie za 2023 r. Firma Trend Micro otrzymała dwie nagrody Advanced za wydajność (w kwietniu i październiku).

Wyniki Trend Micro w AV-Comparatives

Tegoroczne (luty-marzec 2024) testy ochrony w świecie rzeczywistym pokazały, że Trend Micro wykrył i zablokował 99,6% próbek złośliwego oprogramowania znajdujących się w sieci, które mogą zainfekować komputer z Windows. Warto zwrócić uwagę, że antywirus częściej niż konkurencja mylił nieszkodliwe programy i strony z tymi niebezpiecznymi.

Trend Micro stosunkowo słabo wypadł podczas marcowych testów ochrony przed złośliwym oprogramowaniem z USB, dysku sieciowego czy twardego dysku. Trend Micro zablokował 97,11% złośliwych próbek, czyli najmniej spośród 10 badanych antywirusów. Miał jednocześnie bardzo mało fałszywych alarmów.

Wyniki Trend Micro w AV-Comparatives - podsumowanie

Jak widać, wyniki tego samego antywirusa mogą się różnić w czasie. Z tego względu zawsze warto sprawdzić najnowsze wyniki (i nie ograniczać się do jednego laboratorium).

Wyniki Trend Micro w AV Test

Trend Micro o wiele lepiej przeszedł badania w AV Test. Spójrzmy na podsumowanie wszystkich badań, które AV Test przeprowadził w 2023 roku. Trend Micro znakomicie poradził sobie w dwóch kategoriach.

Zabezpieczenia Trend Micro dla komputerów Apple zdobyło wyróżnienie Best macOS Security 2023 – znalazło się wśród antywirusów o największej skuteczności.

„Oprogramowanie zabezpieczające firmy Trend Micro sprawdzało się przez cały rok 2023 i wyróżniało się wyjątkowymi możliwościami pod względem ochrony, wydajności i użyteczności” – podsumował AV Test.

W badaniach ekspertów z AV Test znakomicie wypadła aplikacja na smartfony z Android. Gwarantowała wszechstronne zabezpieczenie i laboratorium przyznało jej nagrodę Best Android Security 2023.

Odznaka AV Test dla Trend Micro

Spójrzmy jeszcze na najświeższe wyniki badań ze stycznia-lutego 2024 r. dla komputerów z Windows 10. Trend Micro sprawdził się znakomicie i zyskał tytuł Top Produkt. Ochronił testowy komputer przed wszystkimi atakami złośliwego oprogramowania (znanymi i typu zero-day). Trend Micro nie spowalniał znacząco komputerów i nie zgłaszał fałszywych alarmów (nie mylił „dobrych” stron i aplikacji ze szkodnikami).

Trend Micro wymagania sprzętowe

Oto, jakie warunki trzeba spełnić, aby zainstalować oprogramowanie od Trend Micro:

 1. Systemy operacyjne Windows:
  • Windows 7 (wszystkie wersje) z dodatkiem Service Pack 1 (SP 1) lub nowszym, Windows 8.1 (wszystkie wersje), Windows 10 (systemy Windows 10S i procesory ARM są obsługiwane tylko przez rozwiązanie Trend Micro Security w Microsoft Store), Windows 11
 2. Systemy operacyjne Mac:
  • Apple macOS od wersji 10.14 do 10.15 i macOS11 Big Sur
 3. System operacyjny Chrome OS:
  • Chrome OS 79 lub nowszy (komputery Chromebook są obsługiwane tylko przez Trend Micro Security w Chrome Web Store)
 4. Systemy operacyjne Android:
  • Android 4.1 i nowsze wersje.
 5. Systemy operacyjne iOS:
  • iOS 9 lub nowszy, najnowsza wersja wymaga urządzenia 64-bitowego.
Support Trend Micro
Jeżeli będziesz potrzebował wsparcia pracowników Trend Micro, to masz do wyboru telefon, czat lub e-maila

Antywirus Trend Micro recenzja – podsumowanie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Miliony użytkowników na całym świecie używają Trend Micro do wykrywania zagrożeń i zabezpieczenia komputerów lub smartfonów w czasie rzeczywistym. Czy mają rację i powinieneś iść w ich ślady? Pora na podsumowanie plusów i minusów Trend Micro.

Zalety Trend Micro

Wady Trend Micro

Trend Micro to zależy:

Nasza ocena:

4.71 / 5
★★★★★

Zobacz ofertę Trend Micro ➙

30-dniowy okres testowy