NajlepszyAntywirus.pl
Ranking najlepszych programów antywirusowych

Recenzja TotalAV (2024): opinie i testy

Analiza i ranking Antywirus TotalAV powstał w 2016 roku w Wielkiej Brytanii, a jego twórcą jest firma Protected.net. To znany program antywirusowy, który wykrywa naruszenia zabezpieczeń, służy do zwalczania programów szpiegujących i wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania. Jednak to nie wszystko, bo aplikacja ma wiele dodatkowych atutów.

Szybka ocena: antywirus TotalAV

TotalAV

⭐ Ocena: 4.59 ★★★★★
🆓 Wersja darmowa: NIE
✅ Darmowy test: 30 dni
🖥️ Systemy: Windows, macOS, Android, iOS

Zobacz ofertę TotalAV ➙

TotalAV – podstawowe informacje

Antywirus zainstalujesz i uruchomisz na urządzenia z systemem Windows, macOS, iOS oraz Android.

Masz do dyspozycji TotalAV w trzech wersjach:

Antwirus Pro – ochrona przed zagrożeniami online dla 3 urządzeń,

Internet Security – ochrona online + VPN dla 5 urządzeń,

Total Security – kompleksowa ochrona w czasie rzeczywistym oraz prywatności dla 6 urządzeń.

Za TotalAV zapłacisz 29-49 euro za rok, natomiast odnowienie subskrypcji jest droższe (szczegóły poznasz za chwilę).

TotalAV – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Strona WWW TotalAV

Jak już wiesz, producent przewidział trzy rodzaje subskrypcji. Spójrzmy, co znajdziesz w każdym z nich.

Antywirus Pro

To podstawowy pakiet, który ma powstrzymywać złośliwe oprogramowanie, w tym ransomware, spyware, robaki, wirusy i inne zagrożenia.

Antivirus Pro to ochrona w czasie rzeczywistym, skanowanie w chmurze zero-day (wykrywa zagrożenia, które nie są jeszcze opisane), aplikacja alarmuje przed potencjalnie niechcianymi aplikacjami oraz chroni przed szpiegującymi stronami i wyłudzaniem poufnych informacji (np. danych osobowych czy wymaganych w e-bankowości).

Ustawienia antywirusa TotalAV

Sercem jest skaner, którym sprawdzisz także dyski wymienne i archiwa, możesz wybrać typy plików do prześwietlenia, zaplanować skanowanie szybkie, inteligentne i całego systemu.

AV sprawdza instalowane pliki i pliki wykonywalne, blokuje śledzące pliki cookie, a bardzo przydatną funkcją jest moduł blokujący irytujące reklamy wideo i inne (Total Adblock). Uniemożliwia przerywanie odtwarzania filmów przez reklamy czy powstrzymuje powiadomienia wyskakujące podczas przeglądania sieci – blokuj reklamy to funkcja, która działa rzeczywiście dobrze.

Skanowanie TotalAV

W tym planie znajdziesz również narzędzia do poprawy pracy systemu, ułatwiające czyszczenie dysku oraz zarządzania przeglądarką. 

Antywirus Pro możesz użyć na smartfonach z iOS i Android (w sumie na 3 urządzeniach).

Internet Security

TotalAV Internet Security

Co zyskasz decydując się na wykupienie usługi Internet Security? Otrzymasz wszystkie funkcjonalności dostępne w ramach Antivirus Pro oraz dostęp do sieci VPN, która ułatwia niemal anonimowe przeglądanie internetu (więcej na ten temat za chwilę). Dodatkowo Internet Security będzie mógł/mogła zainstalować na 5 dowolnych urządzeniach.

Total Security

TotalAV Total Security

To najbardziej zaawansowany i najdroższy plan tego antywirusa. Obejmuje wszystko, co znajdziesz w Antivirus Pro i Internet Security, a subskrybenci mogą liczyć w bonusie na menedżera haseł służącego do generowania i przechowywania silnych passwordów. Total Security użyjesz na 6 urządzeniach.

Dodatkowe funkcje TotalAV

Jak niemal każdy nowoczesny antywirus, TotalAV jest prawdziwym komabajnem, który oferuje o wiele więcej narzędzi niż tylko ochrona w czasie rzeczywistym przed niebezpiecznymi zagrożeniami.

TotalAV to również m.in.:

VPN

TotalAV VPN

Wirtualna sieć prywatna, która zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, pozwoli Ci zaszyfrować komunikację w internecie, ukryć swoje IP i cieszyć się wysoką anonimowością; VPN od TotalAV jest szybki i stabilny, umożliwia odblokowanie treści niedostępnych w Polsce, dostawca oferuje 50 szybkie serwery ulokowane w ponad 30 krajach na całym świecie, pozwala korzystać z serwisów streamingowych z filmami i serialami oraz korzystanie z torrentów. Dużą zaletą są nielimitowane dane.

Serwery VPN TotalAV

Anty-phishing

Program, który analizuje witryny, które odwiedzasz i ostrzega przed stronami wyłudzającymi informacje np. o hasłach do bankowości online, narzędzie TotalAV wyłapuje fałszywe strony logowania, złośliwe linki czy inne metody wyłudzenia informacji,

Total Password

Menedżer haseł czyli narzędzie służące do generowania trudnych do złamania haseł i przechowywania ich w bezpiecznym, cyfrowym „skarbcu”. Aplikacja zapisuje i automatycznie wypełnia pola hasła, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Menedżer będzie działał na różnych urządzeniach, to znaczy, że jeśli zapiszesz hasło na komputerze, to skorzystasz z niego także na smartfonie czy tablecie (bez obciążania swojej pamięci),

Total Adblock

Blokowanie reklamy bez ograniczeń: wyeliminuj irytujące reklamy oraz wyskakujące okienka i powiadomienia podczas odwiedzania ulubionych stron, dzięki temu będziesz przeglądał/przeglądała internet szybciej, z drugiej strony funkcja daje możliwość wyświetlania bezpiecznych reklam z witryn, które chcesz wspierać.

Total Web Shield

Total Web Shield - wtyczka TotalAV do Chrome

Rozszerzenie do przeglądarki, której rola sprowadza się do stworzenia pierwszej linii obrony przed fałszywymi i potencjalnie phishingowymi stronami www, weryfikacji wyników wyszukiwania czy powstrzymywania natrętnych plików śledzących (w Chrome Web Store ma 193 oceny i 4 gwiazdki na 5).

TotalAV – pomoc dla użytkowników

Centrum Pomocy TotalAV

W razie wątpliwości czy też problemów technicznych, możesz skorzystać z kontaktu w panelu sterowania – zostaniesz przeniesiony/przeniesiona do centrum pomocy na stronie www z odpowiedzią na najczęstsze pytania dotyczące wsparcia technicznego produktu, pomocy przy kwestiach związanych z kontem TotalAV oraz sprawami związanymi z rozliczeniami.

W sekcji pomocy znajdziesz też wsparcie dotyczące konkretnych produktów czyli Total Adblock, Total WebShield czy Total Password.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem TotalAV – oferta, zasady i czy warto skorzystać

Jakie są ceny poszczególnych wersji Bitdefender?

TotalAV – cennik oprogramowania antywirusowego

Ile kosztuje ochrona Total AV przed złośliwym oprogramowaniem? Za subskrypcję trzeba zapłacić:

Antivirus Pro – 29 euro za pierwszy rok; odnowienie subskrypcji: 119 euro/rok,

Internet Security – 39 euro za pierwszy rok; odnowienie subskrypcji za 139 euro/rok,

Total Security – 49 euro za pierwszy rok; odnowienie subskrypcji za 179 euro/rok.

Warto pamiętać, że możesz liczyć na różnego rodzaju promocje, które dość często są oferowane nowym klientom.

Zobacz: Kody Rabatowe TotalAV

TotalAV – wyniki testów pod kątem blokowania złośliwego oprogramowania

Jak wybrać skuteczny antywirus, który ochroni Cię przed atakami ransomware, będzie miał narzędzia do ochrony prywatności, dostęp do sieci VPN lub inne aplikacje, których potrzebujesz?

Czasem bardzo trudno przebić się przez marketingowe slogany serwowane przez producentów programów antywirusowych.

Jest na to niezły sposób. Wyspecjalizowane laboratoria regularnie sprawdzają najbardziej popularne programy antywirusowe.

Eksperci stosują różne kryteria, wyniki czasem się różnią. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie jak radzą sobie antywirusy w testach różnych instytucji.

Przygotowałem zestaw informacji, który pomoże Ci w świadomym wyborze ochrony dla komputera lub smartfonu.

Wyniki antywirusa TotalAV w AV-Comparatives

TotalAV zdobył nagrodę Advanced w teście na obronę komputerów z Windows przeprowadzoną w październiku 2023 roku (druga grupa antywirusów pod względem skuteczności).

TotalAV w AV-Comparatives

Program miał wpadki z pomyłkowym blokowanem witryn i plików, jednak wypadł lepiej niż K7, Panda, Total Defense czy ESET.

Laboratorium podsumowało też wszystkie wyniki testów przeprowadzonych na tym AV w 2023 roku.

TotalAV zdobył:

„Total AV bardzo szybko usuwa próbki złośliwego oprogramowania z dysków USB, zapobiegając w ten sposób ich skopiowaniu do systemu. Alerty dotyczące złośliwego oprogramowania mają charakter informacyjny i umożliwiają zarządzanie wieloma wykryciami z poziomu jednego okna dialogowego” – ocenili eksperci.

TotalAV w AV-Comparatives - szczegóły

Wyniki antywirusa Total AV w AV Test

TotalAV prześwietlili również specjaliści z drugiego powszechnie cenionego laboratorium czyli AV Test. Jak wypadł?

Najświeższe badanie zostało wykonane we wrześniu i październiku 2023 roku.

TotalAV w badaniu AV Test

Zacznijmy od parametru, który jest najważniejszy dla większości użytkowników czyli ochrony przez wirusami, robakami i trojanami. Skuteczność TotalAV wyniosła 5 na 6 punktów – we wrześniu sięgnęła 95,9% w przypadku ataków 0-day (średnia dla branży to 99,2%) natomiast w październiku skuteczność była 100-procentowa.

Wydajność TotalAV w badaniu AV Test

Antywirusy potrafią spowolnić chronione urządzenia. TotalAV zdobył w tej kategorii 5,5 na 6 punktów. Ładowanie stron było nieco wolniejsze niż średnia dla branży, za to program w mniejszym stopniu wpływał na uruchamianie standardowych aplikacji.

Użyteczność TotalAV w badaniu AV test

Warto zauważyć, że TotalAV nie podnosił fałszywych alarmów czyli nie mylił dobrych aplikacji ze złośliwym oprogramowaniem.

TotalAV recenzja – podsumowanie

Pora na podsumowanie tego, co powiedział już o możliwościach TotalAV.

Zalety TotalAV

Panel Total Security

Wady TotalAV

Screen z VPN od TotalAV

TotalAV – to zależy

Ochrona przed ransomware w TotalAV

Nasza ocena:

4.59 / 5
★★★★★

Zobacz ofertę TotalAV ➙

30-dniowy okres testowy

Jakie są wymagania systemowe, żeby korzystać z TotalAV?

Wymagania dla Windows

Procesor Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 lub lepszy, przeglądarka Internet Explorer 11 lub nowsza

Wymagania dla Mac

Procesor 64-bitowy procesor Intel Core 2 Duo lub lepszy, przeglądarka Safari 6 lub nowsza

Wymagania dla Android

Wymagania systemu iOS

TotalAV – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy TotalAV jest bezpłatny?

TotalAV oferuje bezpłatną, próbną wersję oprogramowania. Na czym ona polega? Należy pobrać, zainstalować aplikację i uruchomić skanowanie. TotalAV pomoże usunąć wykryte zagrożenia, skasować je lub przesunąć podejrzane pliki do kwarantanny. Okres próbny trwa 7 dni, a jeżeli zdecydujesz się na zakup, to producent zapewnia dodatkowo 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Czy TotalAV to dobry antywirus?

Tak, TotalAV to solidny program antywirusowy, wskazują na to m.in. wyniki badań wykonanych przez ekspertów. Antywirus ma w wielu testach 100% skuteczność przy braku fałszywych alarmów (szczegóły znajdziesz wyżej). TotalAV ma sporo funkcji, które możesz docenić, m.in. ochronę przed phishingiem, sieć VPN oraz menedżera haseł.

Jak zrezygnować z TotalAV?

TotalAV oferuje roczne i miesięczne plany subskrypcji. Usługi premium są automatycznie odnawiane, chyba że sam je anulujesz. Zrobić to na swoim koncie lub kontaktując się obsługą klienta producenta antywirusa. Subskrypcję możesz anulować w dowolnym momencie. Zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu 30 dni (subskrypcje roczne) lub 14 dni (subskrypcja miesięczna). Po upływie początkowego okresu rezygnacji, otrzymasz proporcjonalny zwrot za niewykorzystany czas. Pieniądze trafią na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych.