NajlepszyAntywirus.pl
Ranking najlepszych programów antywirusowych

Recenzja Norton (2024): opinie i testy

Analiza i ranking Program Norton to jeden z najbardziej popularnych antywirusów. Wielu klientów ceni go za skuteczność, ma też liczne pozytywne recenzje i niebagatelne, 30-letnie doświadczenie na rynku antywirusów. Sprawdziłem, czy rzeczywiście zasługuje na swoją renomę.

Szybka ocena: antywirus Norton

Norton

⭐ Ocena: 4.91 ★★★★★
🆓 Wersja darmowa: NIE
✅ Darmowy test: 14 dni
🖥️ Systemy: Windows, macOS, Android, iOS

Zobacz ofertę Norton ➙

Norton Antivirus stworzył w połowie lat 80. inżynier Peter Norton, potem przejęła go amerykańska Symantec – tak powstał NortonLifeLock. W 2021 roku firma przejęła Avast, czyli popularnego czeskiego producenta antywirusów.

Teraz Norton to cała rodzina produktów, które chronią komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Możesz wybrać pakiet Norton:

Te pakiety są rozbudowaną i ulepszoną wersją Norton Security Deluxe oraz innych produktów z rodziny Norton Security.

Program Norton – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Jak przystało na rasowy antywirus, głównym zadaniem Norton jest ochrona komputera lub smartfona/tableta w czasie rzeczywistym oraz skaner.

Strona WWW Norton
Norton to jeden z najpopularniejszych i najdłużej istniejących na rynku antywirusów

Norton rozpoznaje dobrze znane i nowe zagrożenia oraz udoskonalane przez przestępców złośliwe oprogramowanie do m.in. szpiegowania (spyware), wymuszania okupu (ransomware), wykradania danych (phishing), wyświetlania niechcianych reklam (adware) oraz trojany, wirusy i robaki komputerowe.

Oferta Norton antywirus
Ochrona przed stronami www ze złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczenie przed phishingiem i oprogramowaniem szpiegującym – to sztandarowe funkcje antywirusa Norton

Po wykryciu zagrożenia program antywirusowy ostrzega przed pobranie pliku lub wejściem na zainfekowaną stronę internetową. Jeżeli skaner znalazł zawirusowany plik na dysku, to domyślnie sam decyduje, co z nim zrobić: usunąć czy poddać kwarantannie.

Norton „uczy się” – ocenia nowe aplikacji i blokuje ich działanie, jeżeli przypominają w zachowaniu złośliwe oprogramowanie.

Równie ważnym elementem są skanery, które umożliwiają wykrycie różnych programów destrukcyjnych. Po zainstalowaniu programu możesz wybrać:

Manualna konfiguracja nie jest potrzebna w przypadku zapory ogniowej. Dzięki temu Twój komputer będzie zabezpieczony, nawet jeśli nie masz wyższych kompetencji technicznych.

Ciekawym narzędziem jest Power Eraser – dzięki niemu wykryjesz i usuniesz zainfekowane programy ukryte na twardym dysku, szczególnie trudne do znalezienia.

Norton Power Eraser
Norton Power Eraser to darmowe narzędzie do samodzielnego usuwania dobrze ukrytych zagrożeń

Gracze i osoby oglądające na komputerach filmy i seriale docenią, że Norton nie przeszkadza im, kiedy oddają się ulubionej rozrywce. Używając trybu pełnoekranowego nie zobaczysz komunikatów o skanowaniu czy innych działaniach podejmowanych przez antywirusa.

Bardzo przydatne może się okazać wsparcie techniczne ekspertów Norton. Taka usługa odróżnia ten antywirus od jego darmowych odpowiedników. Wsparcie udzielane jest 24 godziny na dobę, telefonicznie lub przez czat (bez kontaktu e-mail).

Support Norton
Norton umożliwia kontakt telefoniczny z pomocą techniczną

Norton gwarantuje również zwrot pieniędzy jeżeli jego specjaliści nie usuną złośliwego oprogramowania, które przedarło się przez ich zaporę ogniową.

Dodatkowe funkcje Norton

Współczesne antywirusy, to już prawdziwe kombajny, które oferują użytkownikom wiele dodatkowych funkcji. Takie możliwości znajdziesz również w tym antywirusie.

W wyższych planach antywirusa – Norton 360 Deluxe i Norton 360 Premium – otrzymasz m.in. kontrolę rodzicielską, specjalne rozwiązanie ułatwiające skupienie się dzieci na nauce podczas korzystania z internetu oraz monitorowanie Darknetu w poszukiwaniu danych karty kredytowej, adresu e-mail i innych danych wykradzionych przez przestępców.

Kontrola rodzicielska Norton (Norton Family)

Wśród najbardziej cenionych i przydatnych funkcji antywirusa Norton jest kontrola rodzicielska. To narzędzie, które ułatwia organizowanie bezpiecznego czasu dziecka przed ekranem komputerów i smartfonów.

Rodzice i opiekunowie wiedzą, co robi ich pociecha przed monitorem. Sprawdzą m.in., co wyszukuje dziecko w sieci, jakie ogląda filmy, ustawią ograniczenia w korzystaniu z urządzenia podłączonego do sieci i zablokują witryny z nieodpowiednimi treściami. Norton Family ułatwia również skupioną zdalną naukę dziecka (opcja Czas Szkolny z m.in. blokowaniem stron, które nie są potrzebne podczas lekcji).

Kontrolę rodzicielską zainstalujesz tylko na komputerze PC (dla systemu Windows) oraz urządzeniach z Android i iOS (sprawdź, które funkcje dostępne są na konkretnej platformie). Kontrola możliwa jest z dowolnego urządzenia, za pomocą aplikacji mobilnych lub po zalogowaniu się na swoje konto w witrynie my.Norton.com (opcja Kontrola rodzicielska).

Dostęp do portalu kontroli rodzicielskiej nie jest obsługiwany w przeglądarce Internet Explorer, a w systemach iOS i Android skorzystasz w pełni z funkcji używając przeglądarki Norton wbudowanej w aplikację.

Uwaga! Monitorowanie lokalizacji dziecka nie jest dostępne w Polsce oraz wielu innych krajach europejskich (sprawdź listę na witrynie Norton).

Norton Family możesz przetestować gratisowo przez 30-dni jako osobny produkt.

Secure VPN

Sieć VPN – wirtualna sieć prywatna – umożliwi Ci łączenie się z Internetem przez wybrany serwer zlokalizowany w dowolnym miejscu na świecie (oferowanym przez dostawcę usługi).

Twoje IP jest maskowane, a aktywność szyfrowana. Osoba trzecia nie jest w stanie wykryć co robisz i kim jesteś. Producent Norton zapewnia, że używa AES-256 – bardzo dobrego szyfrowania „na poziomie używanym przez banki”.

Sieć VPN przydaje się np. kiedy zależy Ci na prywatności, musisz używać publicznej sieci wi fi i narażasz się na atak cyberprzestępców lub chcesz ominąć cenzurę czy też ograniczenia regionalne (nałożone np. przez platformy streamingowe).

O czym musisz pamiętać? VPN od Norton nie obsługuje platform P2P (nie możesz np. korzystać z torrentów), ma też dość ograniczoną liczbę serwerów (ok. 30).

Norton Secure VPN
Norton Secure VPN dostępny jest w trzech planach: Norton 360 Standard, Norton 360 Deluxe, Norton 360 Premium.

Chmura Norton

W każdym planie możesz zapisać dane z komputerów PC w chmurze Norton (serwery zdalne). Dzięki nim masz dostęp do ważnych plików z każdego miejsca podłączonego do sieci oraz dysponujesz kopią zapasową na wypadek np. uszkodzenia dysku twardego.

Po utworzeniu kopii zapasowych w chmurze, dane będą odporne na ataki przestępców, którzy szyfrują pliki i żądają okupu za zwrot dostępu.

Terminy tworzenia kopii zapasowych można zaplanować – program wykona je automatycznie zgodnie z ustalonym przez Ciebie harmonogramem lub na żądanie

Chmura Norton
Norton udostępnia miejsce w chmurze na ważne pliki (o pojemności 2-75 GB w zależności od planu)

Menedżer haseł

W codziennym użytkowaniu przyda się też wbudowany menedżer haseł Norton dla użytkowników, którzy chcą chronić swoje dane konta bankowego, karty kredytowej czy też skrzynek e-mail (w każdym planie).

Menedżer haseł pozwoli Ci stworzyć unikatowe, silne hasła, a potem je przechowywać i nimi zarządzać. Dzięki temu nie musisz ich pamiętać i obawiać się, że zostaną łatwo przejęte przez cyberprzestępców.

W funkcji Norton Password Manager masz jedno hasło główne, którym otworzysz skarbiec i zalogujesz się do konkretnych kont online, np. bankowych.

Norton Safe Web

Rozszerzenie przeglądarki Norton Safe Web pozwoli Ci ocenić bezpieczeństwo poszczególnych witryn, które chcesz. Program analizuje zawartość stron pod kątem potencjalnych zagrożeń (np. czy zawiera oprogramowanie szpiegujące, wymuszające okup, wykradające dane lub bombardujące niechcianymi reklamami) i wystawia oceny bezpieczeństwa przed wejściem na stronę internetową.

Norton Safe Web możesz pobrać na przeglądarki Chrome, Firefox i Edge.

Norton Safe Web
Rozszerzenie Norton Safe Web informuje Cię przed wejściem na witrynę czy jest ona bezpieczna

Kolejnym narzędziem, które zapewni Ci bezpieczne przeczesywanie sieci to Norton Safe Search Enhanced. Wyszukiwarka m.in. usuwa z wyników wyszukiwania strony zawierające destrukcyjne oprogramowanie lub narzędzia służące do kradzieży danych, np karty kredytowej lub danych osobowych. Nie dotyczy to płatnych wyników wyszukiwania.

Przy wynikach wyszukiwania umieszczane są wizualne oceny bezpieczeństwa i rekomendacje, np. zielony „ptaszek” oznacza, że strona jest bezpieczna.

Warto wiedzieć, że partnerami Norton Safe Search są Ask.com i Yahoo.com – to do nich wysyłane są zapytania, które wpiszesz w pasek wyszukiwania.

Norton Safe Search
Norton Safe Search to bezpieczna wyszukiwarka, która ma być uzupełnieniem antywirusa

Dark Web Monitoring

Ta usługa polega na przeszukiwaniu ukrytej części internetu – program sprawdza czy przestępcy umieścili na forach w Dark Web Twoje dane. W grę wchodzą numery karty kredytowej, adres fizyczny zamieszkania, adres e-mail, numer polisy ubezpieczeniowej, a nawet tagi graczy.

Jeżeli Twoje dane zostaną znalezione, system natychmiast Cię zaalarmuje.

Usługa dostępna jest po wykupieniu Norton 360 Deluxe i Norton 360 Premium.

Norton 360 for Gamers

Jeżeli jesteś graczem, to ciekawą propozycją będzie Norton 360 dla graczy. To pakiet narzędzi do m.in. ochrony haseł, optymalizacji wydajności gry na komputerze (Norton Game Optimizer czyli np. pomoc w zapewnieniu płynności obrazu poprzez eliminację lagów oraz zamykanie programów działających w tle i zużywające zasoby systemu), odpowiedzialnego zarządzania czasem gry (kontrola rodzicielska) czy też wykrywanie trybu pełnoekranowego i wyciszanie mniej ważnych alertów antywirusa.

Norton 360 for Gamers
Norton przygotował antywirus z funkcjami dedykowanymi graczom

Na tym nie koniec. Producent antywirusa idzie dalej i oferuje jeszcze bardziej wyspecjalizowane narzędzia. Np. w Norton 360 udostępnia własną koparkę kryptowalut Ethereum żeby uchronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem do kopania kryptowalut (usługa zwana Norton Crypto).

Program antywirusowy Norton – oferta, zasady i czy warto skorzystać

Oto warianty antywirusa od firmy NortonLifeLock, które możesz wybrać – sprawdź, jakie są ceny i jakie narzędzia oferują.

Norton AntiVirus Plus

To podstawowy plan Norton przygotowany dla użytkowników indywidualnych. Zawiera przede wszystkim solidne zabezpieczenie antywirusowe i niektóre dodatkowe funkcje. Po jego wykupieniu otrzymasz:

Norton Antivirus Plus przeznaczony jest na jedno urządzenie.

Norton AntiVirus Plus
Norton AntiVirus Plus to podstawowa ochrona antywirusowa

Norton 360 Standard

Norton 360 Standard ma wszystkie użyteczności Norton AntiVirus Plus oraz dodatkowe funkcje.

To przede wszystkim Secure VPN, czyli narzędzie do bardziej anonimowego i bezpiecznego przeglądania sieci. Twoja komunikacja w Internecie będzie szyfrowana i zabezpieczona przed wścibskimi.

Kolejną funkcją jest ochrona kamery (SafeCam) przed dostępem niepowołanych osób. Ta funkcja działa tylko na komputerach z Windows.

W tym planie Norton zyskasz większą powierzchnię dyskową w chmurze (10 GB). Norton 360 Standard przeznaczony jest dla jednego urządzenia.

Norton 360 Standard
Norton 360 Standard – opcja dla osób, które potrzebują antywirusa z dodatkowymi funkcjami

Norton 360 Deluxe

W tym planie możesz użyć antywirus Norton na 5 różnych urządzeniach (system Windows, Mac oraz z systemem Android i iOS). To jeden z dwóch wyższych poziomów ochrony urządzeń.

Co dostaniesz płacąc za Norton 360 Deluxe? Użyteczności znane z tańszych planów oraz dodatkowo

Dla osób, które wybiorą Norton 360 Deluxe czeka 50 GB powierzchni dyskowej w chmurze na wykonanie kopii zapasowych.

Norton 360 Deluxe
Norton 360 Deluxe użyjesz na 5 komputerach, smartfonach i tabletach

Norton 360 Premium

Przejdźmy do planu, który ma najwięcej funkcji w ofercie Norton.

Norton 360 Premium zainstalujesz na 10 urządzeniach (system Windows, Mac, z systemem Android i iOS). Po wykupieniu abonamentu dostaniesz m.in. kontrolę rodzicielską z funkcją czasu szkolnego oraz Dark Web Monitoring czyli przeszukiwanie ukrytej części sieci pod kątem skradzionych danych użytkownika (adresy e-mail, dane karty kredytowej czy też konta PayPal).

Użytkownicy Norton 360 Premium mają dostęp do 75 GB w chmurze.

Norton 360 Premium
Norton 360 Premium to najdroższy plan – dla 10 urządzeń

Norton – cennik oprogramowania antywirusowego

Cena Norton zależy od planu, który wybierzesz. Najtańsza opcja to Norton AntiVirus Plus – zapłacisz za nią 199,99 zł (za rok, bez promocji). Najdroższy jest Norton 360 Premium, który kosztuje 459,99 zł rocznie (bez promocji). Warto pamiętać, że w praktyce ceny są nawet o połowę niższe, bo producent oferuje nowym klientom promocyjne ceny. Dzięki temu kupisz antywirus nawet o 70 proc. taniej.

Zobacz: Kody Rabatowe Norton

Norton – bezpłatna wersja próbna

Nie musisz kupować kota w worku. Norton AntiVirus Plus i Norton 360 przetestujesz bezpłatnie. Warunki?

Możliwości Norton 360 przetestujesz bezpłatnie przez 14 dni

Pamiętaj, że Norton odda Ci pieniądze, jeżeli zakupiłeś roczną subskrypcję i złożyłeś wniosek o zwrot w ciągu 60 dni. Zakup miesięcznej subskrypcji uprawnia do pełnego zwrotu środków, jeśli wniosek zostanie przesłany w ciągu 14 dni od daty zakupu. Uwaga! Miesięczne odnowienia nie podlegają zwrotowi.

Porównanie planów antywirusa Norton, które możesz wybrać, zebrałem w tabelce:

Norton AntiVirus PlusNorton 360 StandardNorton 360 DeluxeNorton 360 Premium
cena za rok*199,99 zł309,99 zł384,99 zł459,99 zł
liczba urządzeń11510
ochrona przed malware (m.in. wymuszających okup i szpiegującym)taktaktaktak
kopia zapasowa plików z komputera (w chmurze)2 GB10 GB50 GB75 GB
zapora (firewall) dla PC/Mactaktaktaktak
generator silnych haseł (Password Manager)taktaktaktak
zwrot pieniędzy jeżeli eksperci Norton nie usuną programu, który zawirusował urządzenie taktaktaktak
kontrola rodzicielskanienietaktak
czas szkolnynienie taktak
VPN nie1 urz.5 urz.10 urz.
funkcja SafeCam blokująca nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej komputeranietaktaktak
funkcja Dark Web Monitor – program przeszukuje ukryte zasoby internetu w poszukiwanie adresu e-mail klienta i innych danych, które mogły być wykradzione przez przestępcównienietaktak

*Producent często oferuje zniżki, np. w dniu pisanie tej recenzji, Norton AntiVirus Plus kosztował 59,99 zł (70 proc. taniej), Norton 360 Standard – 139,99 zł (54 proc. taniej), Norton 360 Deluxe – 149,99 zł (61 proc. taniej), a Norton 360 Premium – 199,99 zł (56 proc. taniej). To były ceny za pierwszy rok, koszt odnowienia planu wskazuje tabela.

Program Norton – testy

Skuteczność antywirusów badają wyspecjalizowane laboratoria. Eksperci bombardują komputery zawirusowanymi programami i wchodzą na strony zawierające malware. Sprawdzają też jak bardzo antywirusy – używające przecież mocy obliczeniowej komputera – spowalniają jego działanie. Wyniki mogą być dla Ciebie niezłą wskazówką przy wyborze oprogramowania. Jak w testach wypada Norton?

Wyniki antywirusa Norton w AV-Comparatives

Laboratorium AV-Comparatives oceniło skuteczność Norton 360 Deluxe (test Real World Protection). Wynik? Norton wypadł bardzo dobrze. Zablokował 100 proc. zagrożeń płynących z sieci.

Norton - wyniki testu AV-Comparatives
Wyniki Norton 360 Deluxe w badaniach AV-Comparatives – program od lat znajduje się w gronie najwyżej ocenianych

Program Norton nie obciąża również nadmiernie urządzenia, na którym jest zainstalowany. To znaczy, że nie spowalnia pracy komputerów PC lub Mac, przeglądania stron www, pobierania plików czy też działania innych aplikacji.

Ranking wydajności antywirusów AV-Comparatives
Norton 360 Deluxe jest wśród najbardziej wydajnych antywirusów badanych przez laboratorium

Norton ma świetne wyniki w wykrywaniu zagrożeń płynących z Internetu. Jednak jest też druga strona medalu. Z tego względu antywirus Norton 360 Deluxe zajął gorsze miejsce w rankingu AV-Comparatives.

Antywirus Norton ma wyjątkowo dużo fałszywych alarmów. Co to znaczy? Norton potrafi blokować bezpieczne strony www. Takie działania podważają zaufanie do produktu – kusi, żeby zlekceważyć kolejne ostrzeżenia. Na błędne działanie narażone są przede wszystkim programy, które blokują całe strony.

Z drugiej strony problemem może być też blokowanie pobieranych plików. Np. microsoftowy pakiet internetowy DirectX package został rozpoznany jako Trojan.Gen.X

Czy warto zwrócić uwagę na ten parametr przy wyborze antywirusa? To zależy od Twoich preferencji. Część osób przełknie wiele fałszywych alarmów, bo liczy się dla nich silna ochrona urządzenia.

Ranking testów AV-Comparatives - fałszywe alarmy
Antywirus Norton 360 Deluxe jest wśród programów, które w badaniach AV-Comparatives mają najwięcej błędnie zablokowanych plików

Wyniki antywirusa Norton w AV Test

Jak wypada Norton w badaniach kolejnego renomowanego laboratorium, czyli AV Test? Bardzo dobrze. Norton to członek elitarnego klubu najlepszego oprogramowania antywirusowego. Dowodzą tego wyniki badań antywirusa Norton 360 zainstalowanego na Windows 10.

Ranking antywirusów AV Test - Windows
Norton 360 jest w chlubnym gronie najskuteczniejszych antywirusów dla klientów indywidualnych – zdobył 6/6 punktów w 3 kategoriach wśród wszystkich badanych programów antywirusowych

Norton 360 miał wyniki lepsze od średniej dla branży. Specjaliści badali jak radzi sobie z ochroną przed atakami złośliwego oprogramowania – wirusami, robakami i trojanami.

Jednocześnie Norton nie spowalnia znacząco komputerów PC w ich codziennym użytkowaniu.

Blokada zagrożeń przez Norton wg AV Test - wyniki
Norton 360 skuteczniej blokuje zagrożenia niż przeciętny antywirus dostępny na rynku

Co ciekawe, Norton 360 wypadł lepiej w badaniach AV Test na fałszywe alarmy niż w testach AV-Comparatives. To dowód, że wspomniane oceny są tylko wskazówką – sam musisz ocenić, które brać pod uwagę kupując antywirusa.

Spójrzmy jeszcze na najnowsze, roczne wyniki testów Norton.

Norton 360 dostał nagrodę AV-TEST 2021 za wyjątkową wydajność w kategorii ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w systemie Windows. Jest jednym z trzech najwyżej ocenianych produktów dla konsumentów indywidualnych. To nie wszystko.

Program Norton 360 jest też w wśród sześciu najbardziej wydajnych antywirusów, które w najmniejszym stopniu spowalniają działanie systemu Windows.

Równie dobrze sprawdził się antywirus Norton na komputerach Apple. Ma mocne 8 miejsce w globalnej ocenie.

Ranking antywirusów AV Test - macOS
Badania AV-Test wskazują, że Norton 360 jest dobrym wyborem dla użytkowników komputerów Apple

Jeżeli używasz Mac-a, to zwróć uwagę na niski wpływ Norton 360 na wydajność systemu. Antywirus nie „zamula” systemu. Tego typu programy działają w tle zużywając zasoby m.in. procesora i spowalniając pobieranie plików, działanie aplikacji czy ładowanie stron www. Norton wypada pod tym względem lepiej niż przeciętny program antywirusowy.

Wyniki testów wydajności Norton na macOS (AV Test)
Norton 360 spowalnia system operacyjny w Mac-u w mniejszym stopniu niż większość programów antywirusowych

Norton recenzja – podsumowanie

Firma Norton to jeden z najbardziej doświadczonych graczy na antywirusowym rynku. Wybierając jeden z jej produktów masz pewność, że dostaniesz skuteczny program antywirusowy.

Czy to najlepsze oprogramowanie antywirusowe? Można dyskutować, bo ma swoje wady, jednak z pewnością Norton należy do grona najskuteczniejszych.

Zalety Norton

Wady Norton

To zależy

Nasza ocena:

4.91 / 5
★★★★★

Zobacz ofertę Norton ➙

14-dniowy okres testowy

Jakie są wymagania systemowe, żeby korzystać z Norton?

Norton AntiVirus Plus, Norton 360 Standard, Norton 360 Deluxe, Norton 360 Premium zainstalujesz na komputerach z systemem Windows i Mac oraz smartfonach z Android i iOS.

Wymagania dla Windows:

Wymagania dla Mac:

Pamiętaj, że Norton nie można zainstalować na Chromebook, Amazon (Kindle/Fire) oraz Huawei.

Część funkcji nie jest dostępna na komputerach Mac – użyjesz ich tylko na urządzeniach z systemem Windows (kontrola rodzicielska, kopia zapasowa w chmurze, SafeCam).

Norton antywirus – najczęściej zadawane pytanie (FAQ)

Czy Norton to dobry antywirus?

Tak, Norton to dobry antywirus, z pewnością mogę go zaliczyć do kilku najlepszych na rynku. Jest skuteczny: blokuje nawet 100 proc. zagrożeń płynących z sieci, sprawnie skanuje zawartość komputerowych dysków. Jest intuicyjny w instalacji i obsłudze, a dzięki automatyzacji działań nie sprawi problemów osobom, które nie mają wiedzy technicznej i boją się samodzielnie zmieniać ustawienia lub podejmować decyzje na temat podejrzanych plików.

Czy Norton jest za darmo?

Nie, Norton nie ma darmowej wersji. Możesz jednak skorzystać z 14-dniowej wersji testowej lub wystąpić o zwrot pieniędzy w ciągu 60 dni od daty zakupu. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z wersji testowej musisz podać sposób płatności, np. dane swojej karty kredytowej.

Czy Norton spowalnia komputer?

Każdy antywirus spowalnia komputer, ponieważ musi zużywać zasoby systemowe urządzenia. Norton należy do antywirusów, które spowalniają urządzenia w minimalnym stopniu. Dowodzą tego niezależne testy laboratoriów badających programy antywirusowe. Wyniki Norton były bardzo dobre – uplasował się poniżej średniej dla branży.

Czy Norton jest bezpieczny?

Tak, Norton to bardzo bezpieczny antywirus. Jest jednym z najlepiej ocenianych programów chroniących komputery i urządzenia mobilne dostępnych dla indywidualnych klientów. Pamiętaj, że skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania bierze się m.in. z 30 lat doświadczenia na trudnym rynku oraz ciągłej pracy przy udoskonalaniu produktu.