NajlepszyAntywirus.pl
Ranking najlepszych programów antywirusowych

Recenzja Malwarebytes (2024): opinie i testy

Analiza i ranking Jeżeli szukasz skutecznej tarczy przed złośliwym oprogramowaniem to Malwarebytes Anti-Malware może być znakomitym wyborem. Za tym AV przemawia m.in. 16 lat doświadczenia oraz bardzo dobre oceny wystawione temu programowi przez wyspecjalizowane laboratoria. Warto jednak przyjrzeć się, czy Malwarebytes rzeczywiście jest równie dobry jak inne aplikacje dbające o nasze bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.

Szybka ocena: antywirus Malwarebytes

Malwarebytes

⭐ Ocena: 4.67 ★★★★★
🆓 Wersja darmowa: TAK
✅ Darmowy test: 14 dni
🖥️ Systemy: Windows, macOS, Android, iOS

Zobacz ofertę Malwarebytes ➙

Na witrynie Malwarebytes znajdziesz dodatkowe, bezpłatne narzędzia poprawiające bezpieczeństwo online, to m.in. AdwCleaner, który namierza i neutralizuje aplikacje wyświetlające natrętne reklamy oraz Malwarebytes Browser Guard blokujące reklamy i fałszywe strony wyłudzające dane (phishing).

Malwarebytes – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Po wykupieniu pakietu Malwarebytes Premium (dla 1 lub 5 urządzeń) otrzymasz następujące funkcje:

Malwarebytes Premium - skaner

Skutecznym narzędziem, które uruchomisz jednym kliknięciem jest skaner. Możesz go zaplanować jako pełne skanowanie, szybkie skanowanie (pamięci i obiektów autostartu) oraz niestandardowe (możesz np. zdecydować o tym, że potencjalnie niepożądane programy (PUP) czy potencjalnie niepożądane modyfikacje (PUM) będą traktowane jako złośliwe software.

Rodzaje skanowania w Malwarebytes Premium

Dodatkowe funkcje Malwarebytes

Malwarebytes Premium oferuje również szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, wśród nich znajdziesz:

Oprócz tych funkcji, Malwarebytes Premium oferuje również następujące korzyści:

Malwarebytes na urządzenia mobilne

Antywirus od Malwarebytes dostępny jest również na smartfony i tablety z systemami Android i iOS

Malwarebytes w Google Play

Po zainstalowaniu AV na telefonie wykonasz skanowanie na żądanie, uzyskasz zabezpieczenie przed szkodliwymi witrynami internetowymi, a silnik Malwarebytes blokuje próby phishingu, blokuje reklamy i chroni przed fałszywymi witrynami. Możesz również skorzystać z Malwarebytes Privacy VPN (choć jest to sieć wolniejsza niż u innych dostawców takich usług na urządzenia mobilne).

Malwarebytes w App Store

Warto pamiętać, że Malwarebytes na Androida ma wszystkie użyteczności znane z wersji na komputer oraz więcej funkcji niż wersja na iPhone (np. w związku z polityką Apple brak skanera antywirusowego).

Program antywirusowy Malwarebytes – oferta, zasady i czy warto skorzystać

Malwarebytes to jeden z bardziej popularnych i skutecznych antywirusów dostępnych na rynku. Aby się o tym przekonać wystarczy skorzystać z jego bezpłatnej wersji (z ograniczonymi funkcjami) lub od razu przejść do pełnego programu, który dostępny jest w modelu subskrypcyjnym.

Spójrzmy na konkrety:

Malwarebytes (bezpłatny)

Co otrzymasz po wyborze bezpłatnej wersji Malwarebytes? Darmowy program umożliwi Ci nieograniczone ręczne skanowanie i kasowanie wykrytych szkodników z zainfekowanych urządzeń.

Malwarebytes Premium (dla 1 urządzenia)

Wersja premium zapewnia ochronę dla jednego komputera/telefonu w czasie rzeczywistym przed m.in. oprogramowaniem typu ransomware i szkodliwymi stronami www, a także czyszczenie ze złośliwego oprogramowania, blokowanie znanych złośliwych aplikacji, ochronę przed phishingiem oraz zabezpieczenia przed lukami zero-day (jeszcze niesklasyfikowanymi), atakami brute force i dezinstalacją (tylko dla Windows).

Malwarebytes Premium (dla 5 urządzeń)

W tym pakiecie otrzymasz identyczny zestaw, jak w pakiecie na jeden komputer/smartfon czyli m.in. ochronę w czasie rzeczywistym, tarczę przed ransomware, ochronę przed szkodliwymi witrynami (dla systemu operacyjnego Windows), czyszczenie i usuwanie malware z komputera i smartfona.

Malwarebytes Premium + Privacy

Oprócz użyteczności z Malware Premium zyskujesz dostęp do sieci VPN czyli narzędzia do zaszyfrowanego, wysoce prywatnego i bezpiecznego korzystania z internetu (Twoje prawdziwe IP jest ukryte, a z siecią komunikujesz się przez wybrany serwer np. w Stanach Zjednoczonych).

Malwarebytes – cennik oprogramowania antywirusowego

Cennik Malwarebytes

Antywirus od Malwarebytes możesz kupić w trzech wersjach: Premium+Privacy na 5 urządzeń, Premium na 1 urządzenie oraz Premium na 5 urządzeń. Ile trzeba zapłacić za te rozwiązania? Oto cennik:

Pamiętaj, że Malwarebytes Premium możesz też przetestować bezpłatnie.

Zobacz: Kody Rabatowe Malwarebytes

Malwarebytes Premium – bezpłatna wersja próbna

Malwarebytes Trial

Chcesz się przekonać jakie są możliwości Malwarebytes Premium? Pobierz ten program ze strony producenta. Pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie po zainstalowaniu.

Na jakich zasadach możesz przetestować tego antywirusa? Bezpłatna wersja próbna Malwarebytes Premium działa na zasadzie udostępnienia pełnych funkcji programu przez okres 14 dni.

Przez 2 tygodnie aplikacja będzie m.in. usuwała złośliwe oprogramowania i spyware, wykrywała i kasowała zaawansowane zagrożenia (w czasie rzeczywistym), zatrzymywała ataki typu exploit (ochrona przed wykorzystaniem luk w zabezpieczeniach), blokowała oprogramowanie szantażujące (oprogramowanie ransomware) czy chroniła przed szkodliwymi witrynami (opcja dostępna tylko dla systemu Windows).

Po 14 dniach program Malwarebytes Premium zostanie automatycznie przywrócony do bezpłatnej wersji o ograniczonej funkcjonalności (usuwa z urządzenia tylko skutki ataków, bez ochrony w czasie realnym).

Program Malwarebytes – testy

Skuteczność antywirusów badają wyspecjalizowane laboratoria. Eksperci bombardują komputery zawirusowanymi programami i wchodzą na strony zawierające malware. Sprawdzają też jak bardzo antywirusy – używające przecież mocy obliczeniowej komputera – spowalniają jego działanie. Wyniki takich testów są dobrą wskazówką przy wyborze skutecznego AV.

Spójrzmy, jak w testach wypada Malwarebytes.

Wyniki antywirusa Malwarebytes w AV-Comparatives

Malwarebytes odniosło sukces w Testach Głównych AV-Comparatives z 2022 roku (najnowsze dostępne badanie), w obu kategoriach: Przedsiębiorstwo i Konsument. Badania obejmowały różne scenariusze ochrony, wydajność systemu oraz fałszywe alarmy.

Odznaczenia Malwarebytes w testach AV-Comparatives

Malwarebytes zdobyło nagrody:

Wyniki antywirusa Malwarebytes w AV Test

Wyniki Malwarebytes w testach AV test

Badacze z AV Test również wysoko ocenili jakość antywirusa na Windows 11. Wśród 17 programów sprawdzonych w październiku 2023 roku, Malware Premium zajął 8 pozycję uzyskując 5.5 punktów za ochronę, 5.5 punktów za wydajność oraz 6 punktów w kategorii użyteczność (maksymalny wynik to 6 punktów). Malwarebytes otrzymał certyfikat zatwierdzenie AV-Test (AV-TEST seal of approval).

Szczegółowe wyniki Malwarebytes w testach AV Test

Spójrzmy na kategorię ochrona, która jest prawdopodobnie najważniejsza dla większości użytkowników.

Skuteczność ochrony przed wirusami, trojanami czy robakami wyniosła w październiku 2023 roku 99,2% czyli tyle ile wynosi średnia dla całej branży (badacze testowali ochronę przed atakami 0-day czyli najnowszymi). Biorąc pod uwagę lepiej znane ataki – wykryte w ciągu 4 tygodni – skuteczność wykrywania malware wyniosła 99,9% (średnia dla branży to 100%).

Wyniki wydajności w Malwarebytes w testach AV Test

Malwarebytes recenzja – podsumowanie

Po wykupieniu pakietu Malwarebytes Premium dostaniesz kompleksową ochronę przed zagrożeniami płynącymi z internetu, także tymi najnowszymi. Spójrzmy na konkretne plusy i minusy produktu od Malwarebytes.

Zalety Malwarebytes

Wady Malwarebytes

Pomoc Malwarebytes

Malwarebytes – to zależy

Nasza ocena:

4.67 / 5
★★★★★

Zobacz ofertę Malwarebytes ➙

14-dniowy okres testowy

Malwarebytes – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy Malwarebytes to dobry antywirus?

Tak, Malwarebytes to dobry antywirus, a jego jakość potwierdzają niezależne testy przeprowadzone przez badaczy z AV-Comparatives i AV Test. Pamiętaj, że to nowoczesny program, który oferuje wiele dodatkowych funkcji, m.in. chroniących prywatność użytkownika (Malwarebytes Privacy) oraz umożliwiających bezpieczne przeglądanie internetu (Browser Guard). Jednak jeżeli liczysz na więcej narzędzi (np. kontrolę rodzicielską czy optymalizację urządzeń), to powinieneś/powinnaś rozważyć inne programy antywirusowe.

Czy Malwarebytes jest darmowy?

Malwarebytes dostępny jest w wersji darmowej oraz wersjach płatnych. Jeżeli korzystasz z bezpłatnego AV od Malwarebytes, to możesz liczyć na wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania oraz innych zaawansowanych zagrożeń, które już znalazły się na Twoim komputerze, natomiast w wersji premium masz ochronę w czasie rzeczywistym, także – w przypadku urządzeń z Windows – przed ransomware, atakami typu exploit czy szkodliwymi witrynami.

Ile kosztuje Malwarebytes?

Cena antywirusa Malwarebytes zależy od pakietu, który wybierzesz. Masz dostępny bezpłatny AV oraz Malwarebytes Premium (1 urządzenie) – 11,58 zł/miesiąc, rozliczane corocznie, czyli 139 zł/rok; Malwarebytes Premium (5 urządzeń) – 21,58 zł/miesiąc, rozliczane corocznie, czyli 259 zł/rok; Malwarebytes Premium + Privacy (5 urządzeń) – 24.92 zł/miesiąc, rozliczane corocznie, czyli 299 zł/rok. Malwarebytes Premium możesz przetestować bezpłatnie przez 14 dni.