NajlepszyAntywirus.pl
Ranking najlepszych programów antywirusowych

Recenzja Bitdefender (2024): opinie i testy

Analiza i ranking Bitdefender to jeden z najbardziej cenionych i popularnych antywirusów na rynku. Działa zabezpiecza komputery od ponad 20 lat. Jednak czy rzeczywiście to tak dobry program antywirusowy, czy dobrze chroni użytkowników przed atakami ransomware i innego rodzaju złośliwego oprogramowania? Jakie ma dodatkowe narzędzie i aplikacje? Sprawdziłem, czy program Bitdefender jest wart kupna.

Szybka ocena: antywirus Bitdefender

Bitdefender

⭐ Ocena: 4.75 ★★★★★
🆓 Wersja darmowa: TAK
✅ Darmowy test: 30 dni
🖥️ Systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Linux

Zobacz ofertę Bitdefender ➙

Bitdefender – podstawowe informacje

Bitdefender to ulokowana w Rumunii firma, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania antywirusowego. Powstała w 2001 roku.

W ofercie Bitdefender znajdziesz również systemy antywirusowe dla firm. W tej recenzji zajmę się ofertą dla użytkowników domowych i mikrofirm.

Oferta Bitdefender
W ofercie Bitdefender możesz wybrać plan odpowiadający Twoim możliwościom finansowym i wymaganiom

Do wyboru mamy antywirusy na urządzenia z systemem Linux, Windows, Mac OS, iOS oraz Android:

Do tych najpopularniejszych rozwiązań dochodzą m.in. Bitdefender Mobile Security oraz darmowy Bitdefender Antivirus Free.

Program Bitdefender po instalacji
Bitdefender jest łatwy w instalacji i użyciu, a jego interfejs przejrzysty

Bitdefender ma wszystko, czego należy spodziewać się po oprogramowaniu antywirusowym najwyższej klasy. Nieliczne wady nie psują bardzo dobrego ogólnego wrażenia.

Bitdefender – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Sercem produktów Bitdefender jest mocny antywirus. W ofercie występuje:

Dużą zaletą programów antywirusowych Bitdefender jest brak wpływu na wydajność systemu. To znaczy, że antywirus chroni urządzenie, ale go nie spowalnia (kiedyś to był jeden z grzechów głównych zabezpieczeń przeciwko wirusom).

Narzędzia do wykrywania złośliwego oprogramowania uzupełniają aplikacje, których celem jest ochrona prywatności (m.in. VPN, rozwiązania zapewniające ochronę kamery internetowej i mikrofonu przed nieuprawnionym dostępem).

Bitdefender inne antywirusy
Bitdefender jest zazdrosny o inne antywirusy zainstalowane na komputerze

Przyjrzyjmy się głównym rozwiązaniom antywirusowym proponowanym przez Bitdefender.

Bitdefender Antivirus Plus

Antivirus Plus to podstawowe i najtańsze z płatnych narzędzi w arsenale proponowanym przez rumuńskiego producenta. Nie oznacza, że najsłabsze.

Co dostaniesz wybierając Antivirus Plus? Przede wszystkim solidną ochronę komputera w czasie rzeczywistym.

Program uwzględnia najpoważniejsze obecnie zagrożenia czyli ransomware (oprogramowanie szantażujące) oraz inne malware i wirusy komputerowe. Dodatkowo Bitdefender Antivirus Plus chroni przed atakami przestępców, którzy wyłudzają dane użytkowników podczas zakupów online czy też korzystania z bankowości internetowej.

Antivirus Plus ma też w cenie użyteczne dodatki m.in. tryb ratunkowy, tryb gry, filmu i pracy oraz menedżer haseł i niszczarkę plików.

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na silnym antywirusie i nie potrzebujesz zbyt wielu dodatkowych zaawansowanych aplikacji – np. kontroli rodzicielskiej – to Bitdefender może być całkiem niezłym rozwiązaniem.

Program zainstalujesz na 1, 3, 5 lub 10 stanowiskach.

Bitdefender Internet Security

To nieco bardziej zaawansowana ochrona urządzeń z systemem Windows.

Zapora prywatności filtrująca ruch w sieci, ochrona kamery internetowej i mikrofonu – to dodatkowe elementy, które znajdziesz w tej odsłonie Bitdefender.

Bitdefender Internet Security zainstalujesz na 1, 3, 5 lub 10 stanowiskach.

Bitdefender Total Security

Producent twierdzi, że to jego najchętniej wybierany antywirus. Bitdefender Total Security ma wszystkie funkcje znane z niższych wersji plus dodatkowe narzędzie do ochrony komputerów.

Program możesz zainstalować na 5 lub 10 stanowiskach.

Jeżeli interesuje Cię kontrola rodzicielska to znajdziesz ją w tym wariancie antywirusa. Bitdefender Total Security ma również aplikację zabezpieczającą na wypadek kradzieży/zgubienia laptopa lub smartfonu (Anti-Theft) oraz narzędzie do przyspieszenia działania urządzenia (Oneclick Optimizer).

Bitdefender Total Security – w przeciwieństwie do niższych wersji – chroni komputery Mac oraz urządzenia mobilne z Android i iOS.

Oferta Bitdefender Mac
Oferta antywirusowa dla produktów Apple

Bitdefender Family Pack

Pakiet przeznaczony dla rodzin lub mniejszych firm – antywirusa zainstalujesz nawet na 15 urządzeniach (w tym z systemem windows, Mac, android i iOS).

Duża liczba urządzeń objętych ochroną to największa zaleta Bitdefender Family Pack. Ta wersja programu nie zawiera dodatkowych narzędzi w porównaniu do Bitdefender Total Security.

Jeżeli potrzebujesz zabezpieczenia dla wielu komputerów, tabletów, smartfonów, to Bitdefender Family Pack może być opłacalnym rozwiązaniem – ochrona jednego urządzenia będzie kosztowała ok. 17 zł rocznie. W Total Security cena wyniesie ok. 68 zł za rok (w planie dla 5 stanowisk) lub ok. 45 zł za rok za urządzenie (plan dla 10 stanowisk).

Bitdefender Mobile Security

Bardzo dobrze oceniane zabezpieczenia dla urządzeń mobilnych z Androidem.

Bitdefender Mobile Security
Bitdefender Mobile Security pobierzesz ze sklepu Google Play

Bitdefender Mobile Security to ochrona tabletu/smartfonu przed wszystkimi zagrożeniami internetowymi oraz narzędzia do usuwania wirusów i złośliwego oprogramowania.

Bitdefender Mobile Security oferuje m.in.:

Najważniejsze informacje o różnych wersjach Bitdefender na Windows zebrałem w tabelce.

Bitdefender Antivirus PlusBitdefender Internet SecurityBitdefender Total SecurityBitdefender Family Pack
Cena97,17 – 269,37 zł134,07 – 367,77 zł343,17 – 453,87 zł257,07 zł/rok
Liczba stanowisk1, 3, 5, 101, 3, 5, 105, 1015
Ochrona dla komputerów Macnienietaktak
Ochrona dla urządzeń z Androidemnienietaktak
Ochrona dla urządzeń z iOSnienietaktak
Zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistymtaktaktaktak
Ochrona przed atakami z Internetutaktaktaktak
Antiphishing i Antifraudtaktaktaktak
Bitdefender Photontaktaktaktak
Ochrona przed ransomwaretaktaktaktak
Środowisko ratunkowetaktaktaktak
Profile gier, filmów i pracytaktaktaktak
Tryb bateriitaktaktaktak
VPN (200 MB/dzień/urządzenie)taktaktaktak
Anti-trackertaktaktaktak
Bezpieczna bankowość internetowataktaktaktak
Ochrona sieci społecznościowejtaktaktaktak
Menedżer hasełtaktaktaktak
Niszczarka plikówtaktaktaktak
Automatyczne aktualizacjetaktaktaktak
Monitor mikrofonu i ochrona kamery internetowejnietaktaktak
Antispamnietaktaktak
Kontrola rodzicielskanietaktaktak
OneClick Optimizer – przyspieszenie urządzenianienietaktak
Anti-Theftnienietatak

Dodatkowe funkcje Bitdefender

Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Bitdefender oferuje – także w tańszych planach – sporo przydatnych narzędzi i aplikacji.

Sieć VPN Premium

Sieć VPN służy do wysoce anonimowego korzystania z Internetu. Twoje połączenie z siecią jest szyfrowane, a IP maskowane.

Bitdefender Premium VPN
Premium VPN od Bitdefender to jeden z lepszych tego typu produktów na rynku

Kiedy korzystasz z sieci VPN potencjalny „podglądacz” nie wie na jakie strony wchodzisz i co na nich robisz. Możesz również obejść ograniczenie regionalne nałożone przez dostawców np. serwisów streamingowych z serialami i filmami, bezpieczniej korzystać z niezabezpieczonego publicznego WiFi (na lotniskach, w restauracjach czy też w galeriach handlowych) oraz wyszukiwać tańsze oferty w sklepach online.

W wersji podstawowej sieć VPN dołączona do różnych planów Bitdefender ma bardzo ograniczoną przepustowość. To zaledwie 200 MB na urządzenie na jeden dzień.

Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać możliwości sieci VPN, to musisz kupić od Bitdefender odrębną usługę. Dostaniesz:

Bitdefender zapewnia, że nie kolekcjonuje logów połączeń czyli sam też nie obserwuje działalności użytkowników w sieci.

Za usługę VPN od Bitdefender zapłacisz 183,27 zł za rok i możesz jej użyć na 10 stanowiskach.

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska to narzędzie znane z ofert wielu innych antywirusów. W wydaniu Bitdefender przebija ofertę większości konkurencji.

Kontrola rodzicielska Bitdefender
Kontrola rodzicielska w wydaniu Bitdefender jest łatwa w obsłudze nawet dla osób, które są na bakier z nowinkami technologicznymi

Aplikacja pomaga rodzicom trzymać rękę na pulsie aktywności dzieci w sieci:

Konfiguracja kontroli rodzicielskiej jest bardzo prosta i szybka – odbywa się z poziomu Bitdefender Central. Trzeba założyć konto, utworzyć profil dziecka z podstawowymi danymi i dołączyć urządzenia, które mają być monitorowane (należy zalogować się na wybranym telefonie/komputerze do aplikacji Central).

Kontrola rodzicielska dostępna jest na komputerach z Windows i Mac oraz urządzeniach mobilnych z Android i iOS.

Pamiętaj, że w Polsce nie jest sprzedawana ani wspierana technicznie wersja premium kontroli rodzicielskiej Bitdefender.

SafePay

Bitdefender Safepay to przeglądarka zaprojektowana do zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa podczas używania bankowości internetowej, transakcji online czy też robienia zakupów w sklepach www. Safepay znajdziesz w panelu Bitdefender.

Safepay zabezpiecza przed włamaniami na konto, phishingiem, trojanami czy też keyloggerami (złośliwym oprogramowaniem, które nagrywa, co wpisujesz na klawiaturze – Safepay ma wirtualną klawiaturę).

Dodatkowym atutem Safepay są narzędzia zapewniające ochronę sieci w tym technologia filtrowania szkodliwych witryn i menedżera haseł.

Przeglądarka jest odizolowana od systemu Windows – ryzyko wycieku ważnych danych (np. hasła do logowania do e-bankowości) jest ograniczone do minimum. Co ciekawe, Safepay uniemożliwia wykonanie zrzutu z ekranu.

Safepay ma wbudowaną sieć VPN, która poprawi Twoje bezpieczeństwo podczas np. robienia przelewów z użyciem publicznej sieci Wi-Fi.

Bitdefender Central

Bitdefender Central to aplikacja, z której musisz skorzystać jeżeli chcesz używać antywirusa. Kupiona subskrypcja jest przypisana do konta Central użytkownika.

Aplikacja Central
Aplikacja Central umożliwi Ci zarządzanie zabezpieczeniami na różnych urządzeniach

Central to narzędzie przydatne, jeżeli masz więcej telefonów, laptopów lub komputerów chronionych przez antywirusa.

Za pośrednictwem aplikacji m.in.:

Bitdefender Central pobierzesz z Google Play lub App Store.

Safe Files

Safe Files to aplikacja na komputery z systemem macOS. Jeżeli programy na urządzeniu próbują wprowadzić zmiany bez Twojej zgody, to taka akcja zostanie zablokowane. To również jedno z narzędzi ochrony przed oprogramowaniem szantażującym czyli ransomware.

Moduł ochrony danych

Moduł zawiera niszczarkę, która pomoże Ci skasować ważne pliki, tak żeby postronna osoba nie mogła ich odtworzyć nawet przy użyciu wyspecjalizowanego programu.

USB Immunizer

Dzięki tej funkcji bezpieczeństwa, pamięć przenośna USB zainfekowana destrukcyjnym oprogramowaniem nie uruchomi zawartości po podłączeniu do komputera.

Home Scanner

Darmowe narzędzie poprawiające ochronę sieci domowej.

Home Scanner wyszukuje wszystkie urządzenia podłączone do sieci i analizuje ich podatność na ataki. Zostaniesz również zaalarmowany, kiedy ktoś obcy próbuje się połączyć z Twoją siecią.

Aplikacja pomoże również ocenić jakość zabezpieczenia Wi-Fi, w tym poziom szyfrowania sieci i siłę ustawionego hasła.

Home Scanner dostępny jest tylko w języku angielskim.

Portfel Bitdefender

W portfelu Bitdefender zapiszesz hasła do kont bankowych, skrzynek e-mail, sieci Wi-Fi, serwisów streamingowych czy też serwisów społecznościowych. To również sposób na bezpieczne pliki z ważnymi danymi.

Menedżer haseł Bitdefender zwolni Ci z uciążliwej konieczności tworzenia i zapamiętywania wielu różnych haseł. Wystarczy, że będziesz znał tylko główne.

Bez problemu synchronizujesz hasła na wielu urządzeniach, możesz przechowywać nieograniczoną liczbę haseł, masz też opcję automatycznego zapisywania i automatycznego wypełniania okienek.

Minusem menedżera haseł Bitdefender jest brak uwierzytelnienia dwuskładnikowego (2FA) oraz opcji udostępnienia haseł innym osobom.

Bitdefender Box

To urządzenie, które jest połączeniem routera i zapory sieciowej. Możesz jej używać jak routera podłączonego do jednego z portów Ethernet lub podłączyć do routera, żeby chronił całą sieć domową przed cyberatakami. Od 2021 roku nie są już produkowane nowe egzemplarze Bitdefender Box.

Bitdefender Box
Bitdefender Box to połączenie routera i zapory sieciowej

Anti-Theft

Moduł antykradzieżowy umożliwia zlokalizowanie urządzenia, zdalne wyczyszczenie danych czy też zablokowanie dostępu PIN-em (w urządzeniach mobilnych z systemem Android). 

Aplikacja zrobi zdjęcie po trzech nieudanych próbach zalogowania się na telefonie lub tablecie. Fotkę zobaczysz na swoim koncie Central.

Program antywirusowy Bitdefender – oferta, zasady i czy warto skorzystać

Jakie są ceny poszczególnych wersji Bitdefender?

Bitdefender – cennik oprogramowania antywirusowego

Antywirusa rumuńskiego producenta możesz kupić za kwotę od 97,17 zł (za jedno stanowisko na rok) do 257,07 zł (15 stanowisk na rok).

Licencję możesz wykupić na 1,3,5, 10 stanowisk w planach Antivirus Plus i Internet Security oraz na 5-10 stanowisk w planie Total Security lub na 15 stanowisk w przypadku Family Pack.

Bitdefender nie sprzedaje subskrypcji na pierwszy rok po obniżonej, promocyjnej cenie. Takie promocje znajdziesz często u konkurencyjnych producentów programów antywirusowych. Z jednej strony pozwalają na oszczędzenie pieniędzy na początku korzystania z aplikacji, ale wiążą się również z wyższą opłatą za odnowienie licencji.

W Bitdefender wszystkie subskrypcje są automatycznie odnawiane na okres, który wcześniej wybrałeś (miesiąc, rok). Subskrypcję można anulować przed kolejną zaplanowaną datą rozliczenia.

Zobacz: Kody Rabatowe Bitdefender

Okres testowy Bitdefender
Każdy plan Bitdefender możesz testować bezpłatnie przez 30 dni

Bitdefender Antivirus Free – darmowy antywirus

To darmowa odsłona programu Bitdefender. Gwarantuje wysokie zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem – na poziomie równym komercyjnemu rozwiązaniu – skanowanie wirusów, usuwanie złośliwego oprogramowania oraz podstawowe dodatki Antiphishing i Antifraud.

Bitdefender Antivirus Free - darmowy antywirus
Nowa wersja Bitdefender Antivirus Free to silna pierwsza linia w obronie przed zagrożeniami z sieci

W najnowszej wersji Antivirus Free oferuje:

Darmowy antywirus nie ma jednak wielu dodatkowych funkcji (np. usług VPN, kontrola rodzicielska).

Czym różni się darmowy Bitdefender od płatnej wersji. M.in. opiera się na bazie sygnatur natomiast programy premium używają też inteligentnych modułów wyszukujących zagrożenia.

Innym minusem darmowej oferty Bitdefender jest brak dedykowanej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware (szantażującym). Nie będziesz mógł skorzystać z trybu Naprawa ransomware, który umożliwia automatyczne przywrócenie zaszyfrowanych plików z kopii zapasowej.

Po zakończeniu testowego okresu antywirus jest dezaktywowany. Jeżeli chcesz z niego korzystać to musisz opłacić wybraną subskrypcję. Nie musisz usuwać wersji testowej – po aktywacji zakupionego klucza program antywirusowy powinien sam skonfigurować się zgodnie z wybranym przez Ciebie planem.

Dla kogo jest ten darmowy program antywirusowy? 

Jeżeli potrzebujesz tylko zabezpieczenia, które powstrzyma złośliwe oprogramowanie, bez wyspecjalizowanych dodatków, to możesz wybrać Bitdefender Free.

Bitdefender Antivirus – darmowy antywirus na Androida

Bitdefender przygotował również darmowego antywirusa na telefony z Androidem.

Aplikacja zawiera w sobie mocne silniki skanujące używane w płatnej wersji Bitdefender Mobile Security, używa skanowania w chmurze (wyższa wydajność) oraz w minimalnym stopniu wpływa na żywotność baterii smartfonu.

Bitdefender Antivirus Android
Antivirus skutecznie chroni telefony i tablety

W bezpłatnej wersji na telefon możesz natychmiast wykonać skanowanie każdej pobranej aplikacji lub poszczególnych aplikacji (skan na żądanie).

Wygodnym rozwiązaniem jest brak konieczności konfiguracji aplikacji Bitdefender – jest gotowa do akcji natychmiast po zainstalowaniu.

Darmowy antywirus na Androida (Antivirus) pobierzesz w sklepie Google Play.

Bitdefender – pomoc techniczna

Wsparcie techniczne dla użytkowników nie jest najmocniejszą stroną tego antywirusa.

Możesz skorzystać z działu z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) lub zgłosić swój problem na internetowym czacie, obsługiwanym przez kompetentnych konsultantów. Do dyspozycji jest też forum użytkowników (w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rumuńskim).

Pomoc techniczna polskiego oficjalnego dystrybutora Bitdefender udzielana jest wyłącznie drogą mailową i dotyczy produktów: Family Pack, Total Security oraz Internet Security. Na wsparcie telefoniczne mogą liczyć jedynie użytkownicy biznesowych programów antywirusowych.

Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę o antywirusie, to jego producent przygotował również darmowe webinaria.

Bitdefender – wyniki testów pod kątem blokowania złośliwego oprogramowania

Jak wybrać skuteczny antywirus, który ochroni Cię przed atakami ransomware, będzie miał narzędzia do ochrony prywatności, dostęp do sieci VPN lub inne aplikacje, których potrzebujesz?

Czasem bardzo trudno przebić się przez marketingowe slogany serwowane przez producentów programów antywirusowych.

Jest na to niezły sposób. Wyspecjalizowane laboratoria regularnie sprawdzają najbardziej popularne programy antywirusowe.

Eksperci stosują różne kryteria, wyniki czasem się różnią. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie jak radzą sobie antywirusy w testach różnych instytucji.

Przygotowałem zestaw informacji, który pomoże Ci w świadomym wyborze ochrony dla komputera lub smartfonu.

Wyniki antywirusa bitdefender w AV-Comparatives

Bitdefender tradycyjnie zdobywa najwyższe noty w testach laboratorium AV Comparatives.

Wyniki Bitdefender w testach AV-Comparatives
Antywirus dostaje złote medale za skuteczną ochronę

Eksperci przyznali nagrodę Advanced+ za ochronę przed atakami złośliwego oprogramowania, ochronę w świecie rzeczywistym oraz za wydajność.

Zaletą programu Bitdefender jest również jego lekkość – nie spowalnia chronionego urządzenia. Produkt rumuńskiej firmy znalazł się wśród 9 programów antywirusowych, które w najmniejszym stopniu wpływają na wydajność komputera.

Zestawienie AV-Comparatives - antywirusy z najleszą wydajnością
Antywirus Bitdefender jest wśród programów, której najmniej spowalniają komputery

Dodatkowo Bitdefender nie podnosi fałszywych alarmów. Nie oznacza zwykłych stron www jako złośliwych i nie blokuje pobierania plików, które nie zawierając malware lub wirusów komputerowych.

AV-Comparatives sprawdziło w czerwcu 2022 roku jak Bitdefender radzi sobie z phishingiem.

Testerzy weszli na 253 strony wyłudzające dane – antywirus zablokował 96 proc. groźnych witryn. Co ważne, nie było żadnego fałszywego alarmu przy wejściu na legalne strony bankowości internetowej.

Bitdefender dostał przeciętne noty – Approved – za ochronę urządzeń mobilnych i komputerów Mac.

Wyniki antywirusa bitdefender w AV Test

Nagrodę za wyjątkową wydajność w ochronie przed atakami złośliwego oprogramowania w systemie Windows Bitdefender Internet Security zdobył w 2021 roku.

Nagorda AV Test dla Bitdefender
Bitdefender zajął pierwsze miejsce, a kolejne Kaspersky Internet Security i Norton 360

“Dostawca zabezpieczeń Bitdefender zdobył trzy ważne nagrody. Z dwoma wyróżnieniami w kategoriach Najlepszej Ochrony dla Użytkowników Konsumenckich i Użytkowników Korporacyjnych, Bitdefender podkreśla swoją potężną ochronę dla systemów Windows. Bitdefender nadal zapewniał wysoką wydajność ochrony w systemach Android i zdobył dodatkową nagrodę za najlepszą aplikację chroniącą użytkowników Androida. Bitdefender jest sprawdzoną ochroną, na którą mogą liczyć użytkownicy” – podkreślała Maik Morgenstern, dyrektor generalny AV-TEST.

To przeszłość (chwalebna), jednak tegoroczne wyniki badań są równie dobre.

Po najnowszych testach Bitdefender Internet Security zdobył tytuł Top Produkt. Efekty jego pracy są imponujące – zablokował wszystkie najgroźniejsze ataki malware, które nie były dotychczas znane (0-day attacks, średnia dla branży to 99,7 proc.) oraz ataki złośliwego oprogramowania odkrytego w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Skuteczność Bitdefender w testach AV Test
Najnowsze wyniki badań AV-Test potwierdzają wysoką skuteczność antywirusa

Skuteczność to nie wszystko.

AV Test sprawdziło czy produkt Bitdefender obciąża nadmiernie chronione urządzenie. Każdy antywirus spowalnia komputer, jednak okazało się, że omawiany program robił to w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Wyniki testów wydajności Bitdefender przeprowadzonych przez AV Test
Bitdefender nie „zamula” chronionego urządzenia

Bitdefender otrzymuje najwyższe noty i tytuł Top Produkt w kolejnych edycjach testów antywirusów na Windows. Równie dobrze wypada ochrona tej firmy na komputery Mac i urządzenia mobilne z Android.

Wyniki Bitdefender w testach AV Test dla Mac
Dobre wyniki testów dla komputerów Mac

Jeżeli masz telefon z Androidem to rozważ instalację aplikacji ochronnej Bitdefender Mobile Security – eksperci uznali, że było to najlepsze zabezpieczenie na urządzenia mobilne z Android w 2021 roku.

Historia nagród Bitdefender od AV Test
Antywirus od lat dostaje najwyższe noty w testach AV-Test

Bitdefender recenzja – podsumowanie

Zalety Bitdefender

Wady Bitdefender

Bitdefender – to zależy

Nasza ocena:

4.75 / 5
★★★★★

Zobacz ofertę Bitdefender ➙

30-dniowy okres testowy

Jakie są wymagania systemowe, żeby korzystać z Bitdefender?

Bitdefender Internet Security

Wymagania dla Windows:

Wymagania oprogramowania: Internet Explorer wersja 10 lub wyższy.

Wymagania dla Mac:

Możesz zainstalować Bitdefender VPN tylko na Macintosh bazującym na Intel z macOS Sierra(10.12 lub nowszy)

Wymagania dla Android:
Wymagania dla iOS

Bitdefender Central

Wspierane przeglądarki:

Bitdefender w wersji domowej nie współpracuje z systemem Windows Server oraz Linux.

Bitdefender antywirus – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy Bitdefender jest bezpieczny?

Tak, Bitdefender to bardzo bezpieczny antywirus, w zgodnej opinii ekspertów należy do czołówki  najlepszych programów chroniących komputer i urządzenia mobilne.

Czy Bitdefender jest darmowy?

Bitdefender ma w ofercie płatne i darmowe antywirusy. Bezpłatny antywirus można zainstalować na komputerze stacjonarnym lub smartfonie. To bardzo dobre wstępne zabezpieczenie przed wirusami, robakami oraz złośliwym oprogramowaniem – działa na silniku używanym w płatnych subskrypcjach antywirusa.

Kto jest producentem Bitdefender?

Producentem Bitdefender jest ulokowana w Rumunii międzynarodowa firma Bitdefender.

Gdzie kupić Bitdefender?

Bitdefender najłatwiej kupić na stronie producenta lub od resellerów czyli od pośredników. W Polsce oficjalnym dystrybutorem produktów Bitdefender jest firma Marken systemy antywirusowe.

Ile kosztuje Bit defender?

Cena Bitdefendera zależy od pakietu, który wybierzesz. Subskrypcja antywirusa kosztuje 97,17 (za jedno stanowisko na rok) – 257,07 zł (15 stanowisk na rok). Podstawowego antywirusa od Bitdefender możesz mieć już za darmo (na komputer, telefon, tablet), jednak nie ma on wielu narzędzi oraz dodatkowej ochrony prywatności (sieć vpn) i nie ma dodatkowych zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware (programy szantażujące).

Czy Bitdefender spowalnia komputer?

Każdy antywirus w pewnym stopniu spowalnia komputer, bo korzysta z jego zasobów. Jednak Bitdefender robi to w sposób niezauważalny dla użytkownika – w mniejszym stopniu niż inne systemy antywirusowe. Ten antywirus jest nagradzany za silną ochronę połączoną z bardzo dużą wydajnością.

Czy Bitdefender chroni przed Pegasusem?

Według zapewnień producenta, Bitdefender wykrywa Pegasusa, program szpiegujący stworzony przez NSO Group i używany przez służby specjalne. Silniki antywirusa miały wykryć pierwszą wersję tego spyware jeszcze w 2017 roku.
Bitdefender ma nawet chronić przed najnowszymi wersjami Pegasusa zaprojektowanymi do łamania zabezpieczenia nawet iPhone z najnowszymi wersjami iOS – do wersji 14.6. 

Jak zainstalować Bitdefender na Androida?

Bitdefender na Androida pobierzesz ze sklepu Google Play. Masz do wyboru wersję darmową (Antivirus Free) lub płatną aplikację Bitdefender Mobile Security for Android.

Jak przedłużyć BitDefender?

Subskrypcję Bitdefender przedłużysz kupując kolejny klucz do aplikacji. Marken systemy antywirusowe, firma, która jest oficjalnym dystrybutorem marki Bitdefender, nie prowadzi automatycznego przedłużania subskrybcji. Pamiętaj, że liczbę dni, która została do zakończenia subskrypcji sprawdzisz na koncie Central.